KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14912098

nr 1491 2098

Nils Carlstedt

(1898-1980), Sverige

Oljemålning, Motiv från Djurgården. Signerad, daterad 1927. Olja på pannå, 40x40 cm, yttermått inklusive ram: 45x45 cm

Nils Carlstedt, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare.

måndag 26 september 2022
kl 18:52:32

  • Tema
  • 26 sep

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Nils Carlstedt

Läs mer om Nils Carlstedt